Jdi na obsah Jdi na menu
 

HLADOVĚNÍ VEDE K USAZOVÁNÍ TUKŮ V PASE

11. 11. 2016

HLADOVĚNÍ VEDE K USAZOVÁNÍ TUKU V PASE

Ne, nedělám si legraci.... Dlouhodobé omezování příjmu potravy vede k tomu, že se vám v oblasti břicha usadí tuk, kterého se právě hladověním snažíte zbavit.
Už jsem na toto téma psala mnohokrát, ale v praxi se s tím setkávám neustále u svých klientek. 
Omezují se, co to jde a tuk stále nemizí... Proč?
Protože tělo se snaží za každou cenu udržet při životě a když mu nedáte palivo, zařídí se po svém - zpomalí metabolismus tak, aby vystačil s málem a všechen tuk si ponechává - co kdyby bylo ještě hůř?
Pak stačí malé vybočení - rodinná oslava, čokoláda navíc, dovolená, kdy chutím trochu povolíte uzdu - a co udělá tělo? Okamžitě si všechno uloží do zásoby... A tak se ten pověstný OTP (okrasný tukový prstenec) zvětšuje, přestože zase najedete na styl "jím jako vrabec".
Nedávno mě překvapilo, že jsem se s tímto setkala i u svého mužského klienta - většinou je to totiž problém žen. Když jsem mu předložila jídelníček nastavený na deficit, tedy na hubnutí, zděsil se, že když všechno tohle předepsané množství potravy zkonzumuje, rozhodně se toho bříška nezbaví - naopak....
Ale ono to opravdu funguje. Pokud tělu dáte, co potřebuje, nemá tendence si cokoli ukládat, metabolismus se nastartuje a tuky začnou postupně odcházet. Samozřejmě, nemyslím to tak, že sníte, na co přijdete, kdepak... Ale pokud máte jídelníček správně nastavený - jak množství energie, tak rozložení živin (sacharidy, bílkovina a tuky), jde to.
Řada mých klientek, které byly v šoku, kolik že toho mají najednou za den sníst, je toho důkazem - začaly jíst kvalitně a dostatečně a ten proklínaný tuk opravdu začal mizet.
Nebojte se jídla, dejte tělu, co potřebuje a ono se vám odmění.
Pokud si nevíte se správným jídelníčkem rady, kontaktujte mě do zpráv nebo na email, ráda vám ho sestavím na míru.
KDO CHCE, HLEDÁ ZPŮSOB, KDO NECHCE, HLEDÁ DŮVOD!